Tel.: 0917 / 825 800, Adresa: SNP 1/1 (Areál Transmetalu), 018 51 Nová Dubnica
Všetko pre vaše auto pod jednou strchou Zákaznícka zóna

GPS monitoring je určený na monitorovanie polohy vozidiel, pracovných strojov a osôb. Pre užívateľa prináša  jednoduchú obsluhu, prístup k dátam cez prehľadné web rozhranie umožňujúce pripojenie sa prostredníctvom internetu a množstvo užitočných funkcií zameraných na správu vozového parku.

Satelitné sledovanie vozidiel je jedným z najmodernejších nástrojov na monitorovanie pohybu osobných, nákladných vozidiel, pracovných strojov a osôb. Vzhľadom na dynamický rozvoj technológií prináša každý deň množstvo nových spôsobov využitia pre firmy aj koncových užívateľov.

 

Ako funguje GPS monitoring?

Vo vozidle je nainštalovaná GPS jednotka, ktorá nepretržite komunikuje s družicami na obežnej dráhe Zeme. V pravidelných intervaloch prijíma údaje o polohe, rýchlosti a smere pohybu monitorovaného objektu a zaznamenáva ich do internej pamäte. Pomocou vloženej SIM karty od mobilného operátora uložené dáta v presne určenom časovom rozpätí odosiela na server KeetecSAT. Prenesené dáta sa šifrovaným tunelom dostanú na server, dekódujú sa a uložia do databázy. Veľký vplyv na presnosť má periodicita zasielania, čím menší interval, tým je GPS monitoring presnejší. KeetecSAT v porovnaní s inými systémami poskytuje bezkonkurenčné zasielanie dát v troj sekundových intervaloch. Výsledkom je najpresnejšie poskytovanie dát a možnosť sledovať pohyb vozidla na mape v reálnom čase.

Užívateľ pristupuje ku svojmu vozidlu prostredníctvom webového prehliadača. Má vlastné prihlasovacie údaje a vytvorené vlastné užívateľské konto s priradenými vozidlami. Ďalšou možnosťou je sledovať svoje vozidlo priamo vo svojom mobilnom telefóne. Aplikáciu si užívateľ stiahne z Google Play a nainštaluje za pár minút.